Skip to main content
ikinciel-istanbul

2.El Beyaz Eşya

İkinci el eşya pazarı günümüzde giderek önem kazanmaktadır. Bunun başlıca nedenleri arasında öncelikle dar gelirli kesim grubuna ait alıcıların ihtiyaçlarını gidermek için daha ucuz yolu pazara ihtiyaç duymaları gelmektedir. Bu nedenle gün geçtikçe artan ikinci el eşyaya olan talep karşılanması açısından sanal dünyada ve gerçek dünyada birçok ikinci el eşya pazarı ortaya çıkmaktadır. Özellikle son dönemlerde internet üzerinden ikinci el eşya alım ve satımının yapılması daha kolay bir hal almıştır. Özellikle birçoğumuzun reklam filminden dilimize pelesenk olan sloganlarıyla hemen hemen bir kere bu pazarı kullanmış olmamız olasıdır.

Bu pazarlardan alım yapmak öncelikle daha ucuz maliyetle bir eşyaya sahip olmayı gerektirmektedir. Tam da bu nedenle ikinci el eşya alıcıları arasında dar gelir gurupları ve öğrenciler genellikle daha ucuza alabilecekleri pazarları tercih etmekte ve bu noktada alternatiflerini oldukça fazla değerlendirmektedir. İkinci el eşya pazarlarında sıklıkla ikinci el beyaz eşya ya rastlamak mümkündür. Gelişen teknoloji nedeniyle her geçen gün daha üst modeli çıkan beyaz eşyalarda eskileri atmak yerine bu pazarlarda satmak daha mümkün bir hale gelmektedir. Tam da bu nedenle ikinci el eşya alanlar daha kaliteli ve düşük maliyeti bir tercih yapmak adına ikinci el beyaz eşyada genellikle garanti süresi devam eden ve kullanım ömrünü tamamlamış eşyaları tercih etmektedir. Bu nedenle daha maliyetsiz bir alışveriş yapmak nedeniyle oldukça büyük maliyetler doğuran tamir gibi masraflar da eşya alımlarında karşılaşmamak için dikkat etmemiz gereken hususlardandır.

2el-esya-istanbul

Sizde evinizde kullanmadığınız eşyaları satarak değerlendirebilir ya da daha ucuz bir şekilde ikinci el eşya pazarı sayesinde beyaz eşya, mobilya, dolap, koltuk televizyon gibi birçok ürünü bu pazarlardan satın alabilirsiniz. Bu pazarları sıfır fiyatlarına göre daha ucuz olması nedeniyle günümüzde birçok kişi alıcı olarak bulunmasının yanı sıra satıcı olarak da muhakkak ikinci el eşya pazarlarında yerini almıştır. Siz de kullanmadan eskimeye bıraktığınız eşyaları bu pazarlar aracılığıyla satarak aynı zamanda para kazanabilirsiniz.

İletişime Geçin
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Ayrıca, bu kodu baştaki etiketinin hemen sonrasına yapıştırın: