Skip to main content
adalar-ikinci-el

Adalar İkinci El Eşya

Günümüzde Adalar İlçesi, Büyükada’da Maden ve Nizam, Kınalıada, Burgazadası, Heybeliada olmak üzere beş mahalleden oluşmaktadır. Sedefadası, Büyükada Maden Muhtarlığı’na bağlıdır. İlçenin merkezi Büyükada’dır. Adalar, Prens Adaları, İstanbul Adaları ya da Kızıl Adalar, İstanbul’un Anadolu Yakası’nın güney kıyılarının açıklarında, Marmara Denizi’nin kuzeydoğu kesiminde yer alan ve kısaca Adalar olarak anılan takımadadır. Büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşur. Aynı zamanda İstanbul ilinin bir ilçesini oluşturan Adaların beşinde Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası yerleşim vardır. Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası’nda ise sürekli ve düzenli yerleşim bulunmamaktadır. Adalar ilçesinin merkezi Büyükadadır. İstanbul’un tarihi ve turistlik olarak gözde merkezleri arasında yer alan adalarda hayat genellikle sakin ve huzurlu sayılmaktadır. Bu nedenle geçmişten günümüze genellikle Rum ve Ermenilerin dinsel faaliyetlerini yerine getirmek için kullanılan adalar turistlik gezilerin de artması ile farklılaşma yolunda ilerlemektedir. Roma imparatorluğundan, Osmanlı İmparatorluğuna ve Cumhuriyet dönemine kadar pek çok medeniyet gören bu adalar genellikle tarihi dokusu ile dikkat çekmektedir.

ikinci-el-klasik-mobilya

İstanbul’un hızlı büyümesinden nasibini alan adalarda yerleşim yerlerinin artması ve hane sayılarının çoğalması ikinci el eşya pazarına da hareketlilik sağlamıştır. Bu nedenle İstanbul’da ikinci el eşya alan ve satan birçok firma Adalar’a da hizmet vermektedir. İstanbul’da ikinci eşya alanlar arasında antika değeri taşıyan ve hikâyesi olan eşyaları da yine adalar semtinde bulabilirsiniz. Adalarda eski konakların bulunması ve birçoğuna dekorasyon amaçlı değişikliklerin yapılması da İstanbul’da ikinci el eşya alan mağazalarda hareketliliğe neden olmuştur. Bu yenilenmeler neticesinde atıl durumda ve kullanılmayan birçok eşyanın satışı da bu şekilde mümkün hale gelmiştir. Bu nedenle adalardan huzurlu bir yaşam ve hafta sonu şehirden uzaklaşmak için aldığınız eve çok fazla pahalı eşyalar almak istemiyorsanız İstanbul’da ikinci el eşya alanlar arasında yerinizi alabilirsiniz.r.

Adalar ilçesinin merkezi Büyükadadır ve az önce de bahsettiğimiz gibi ilçe 5 mahalleden oluşmaktadır; Büyükada’daki Maden ve Nizam mahalleleri, Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada. 2013 verilerine göre ilçenin nüfusu 16.166’dır.

adalar-ikinci-el-esya

Adalar ilçesinde bulunan Adalar ikinci el eşya alanlar olarak Fetih Spot güvenebileceğiniz bir işletmedir. İkinci el eşya satmak istediğinizde bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

ikinci-elesya-iletisim

Adalar İkinci El Eşya

2elesya-spot

Adalar İkinci El Eşya

Adalar ilçesinde hizmet verdiğimiz mahalleler;

Burgazada · Heybeliada · Kınalıada · Maden · Nizam

İletişime Geçin
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Ayrıca, bu kodu baştaki etiketinin hemen sonrasına yapıştırın: